Lyski Rock Festiwal w trudnej sytuacji. „Albo uda się w 2022, albo historia na zawsze zamknie temat”

Lyski Rock Festival
Lyski Rock Festival

– Sytuacja jest na tyle trudna, że nie możemy brać pod uwagę kolejnego przekładania na 2023 r. drugiej edycji Lyski Rock Festiwal. Nie ma co się oszukiwać. Już nie damy rady kolejny raz się łudzić, że może w kolejnym roku – piszą organizatorzy.

Lyski Rock Festival II, który miał odbyć się 28 sierpnia 2020 r., został przełożony na 2021 r. Podczas imprezy znanej wcześniej jako Magia Rocka miały wystąpić Wilki, Luxtorpeda, Pidżama Porno, Łydka Grubasa i Jelonek. Zeszłoroczna edycja miała odbyć się 27 sierpnia, jednak ze względu na obostrzenia związane z pandemią organizatorzy ponownie podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy na kolejny rok. Jednak i tym roku impreza może nie dojść do skutku. Na przeszkodzie stanęły problemy finansowe gminy Lyski.

- reklama -

– Sytuacja w gminie Lyski jest katastrofalna. Budżet po covidzie jest pokiereszowany, więc nowelizowany jest oczywiście z pieniędzy na kulturę i oświatę. Otrzymaliśmy na festiwal dużo mniej niż dotychczas. Usługi takie jak ochrona, scena, marketing itd. tak poszły do góry, że tylko artyści nie piszą, że zagrają drożej – póki co. Budżet póki co nie ma szans się spiąć, a nie jestem w stanie podwyższyć kosmicznie biletów, bo Lyski zawsze charakteryzowały się tym, że 4000 widzów mogło sobie na ceny za nie pozwolić – tłumaczy Sylwia Stempniak, organizatorka festiwalu.

Organizatorzy postanowili więc zorganizować zbiórkę środków. – Sytuacja jest na tyle trudna, że nie możemy brać pod uwagę kolejnego przekładania na 2023 r. drugiej edycji Lyski Rock Festiwal. Nie ma co się oszukiwać. Już nie damy rady kolejny raz się łudzić, że może w kolejnym roku. Decyzja zapadła. Albo uda się w 2022, albo historia na zawsze zamknie prawie dwudziestoletni temat Magii Rocka, a potem Lyski Rock Festiwal. Przez te wszystkie lata, na deskach naszej sceny gościli najlepsi polscy artyści szeroko rozumianej sceny rockowej, tacy jak IRA, Dżem, Nocny Kochanek, Budka Suflera, Kukiz i Piersi, Lady Pank, Chylińska, Coma, Vader, Acid Drinkers i wielu wielu innych. Gmina dysponuje coraz mniejszym budżetem – co jest logiczne, sponsorów praktycznie nie ma, więc zostaje nam jedno wyjście – piszą organizatorzy.

Zbiórka pieniędzy odbywa się na stronie https://zrzutka.pl/9t52ug.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj