Zajęcia łucznicze w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu

Zajęcia łucznicze w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu

Obecnie łucznictwo przeżywa swój renesans. W PCS wyposażeni w nowo nabytą wiedzę śmiałkowie mogli szlifować swoje umiejętności strzeleckie pod okiem trenera.

23 lutego odbyły się drugie z cyklu zajęcia łucznicze w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu (dawny Sokół). Zajęcia o tematyce łucznictwa olimpijskiego prowadził trener i  zawodnik Polskiego Związku Łuczniczego – Janusz Rydzak.

- reklama -

Zainteresowana młodzież, dzieci a nawet dorośli poznali ciekawą historię łucznictwa, podstawowe rodzaje łuków oraz ich budowę. Nie zabrakło też informacji o zasadach bezpieczeństwa podczas strzelania. Wyposażeni w nowo nabytą wiedzę śmiałkowie przez kolejne godziny mogli szlifować swoje umiejętności strzeleckie pod okiem trenera.

– Należy zaznaczyć że bardzo istotne jest bezpieczeństwo i odpowiednio przygotowane miejsce do treningów. Na prośbę kierownika PCS Roberta Myśliwego oraz Tomasza Bielińskiego wykonałem projekt stojaków do mat łuczniczych oraz skoordynowałem zakupy specjalnej siatki zabezpieczającej ścianę sali sportowej, mat łuczniczych, ochraniaczy i strzał – wspomina Janusz Rydzak.

W chwili obecnej łucznictwo przeżywa swój renesans i w wielu miejscach powstają różnego rodzaju mini kluby. Dlatego też bardzo istotnym czynnikiem jest odpowiedni dobór sprzętu a organizatorzy powinni zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie merytoryczne potwierdzone licencją osób prowadzących zajęcia z łucznictwa.

– Jest to bardzo ważne, aby przyszli adepci profesjonalnego łucznictwa nie nabrali złych nawyków związanych w technice strzelania, a z drugiej strony, żeby nie spowodować urazów układu kostno-stawowego, w szczególności kręgosłupa – mówił Janusz Rydzak.

Uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji kilka różnych, profesjonalnie wyposażonych łuków sportowych dostosowanych do ich możliwości, siły oraz wzrostu, ochraniacze oraz  strzały identyczne z tymi używanymi na turniejach.

Teraz nic ich nie zaskoczy na najbliższych zawodach strzeleckich a kto wie, może młodzi adepci przestrzelą kilka celów i przywiozą lśniące medale.

Zuzanna Sczyrba

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here