Polacy pracują więcej niż powinni. Jakie są przyczyny?

praca biznes komputer
Fot. pexels.com

74% Polakom zdarza się wykonywać zadania zawodowe w ramach nadgodzin lub o nietypowej porze. Najczęściej jest  to jednak tylko element życia zawodowego, a nie jego jedyna forma.

Pracę przez średnio 8 godzin dziennie wykonuje 46% Polaków. 28% poświęca na wykonywanie obowiązków 9 godzin lub więcej, natomiast 26% pracuje maksymalnie 7 godzin.

- reklama -

74% pytanym Polakom zdarza się wykonywać zadania zawodowe w ramach nadgodzin lub o nietypowej porze. Najczęściej jest to jednak tylko element życia zawodowego, a nie jego jedyna forma – jedynie 12% badanych Polaków, którzy przyznali się do realizacji zadań w jednym z tych modeli, robi to codziennie.

W wielu przypadkach decyzja o pracy w nadgodzinach to osobiste decyzje wynikające z chęci uzyskania wyższego wynagrodzenia czy też z zarobkowania w kilku miejscach jednocześnie. Druga najczęstsza grupa badanych realizujących zadania w nadgodzinach przyznaje, że robią to ze względu na oczekiwania panujące w ich pracy.

49% respondentów wykonujących zadania w nietypowych godzinach przyznaje, że decyduje się na to, by mieć czas na prywatne sprawy w „standardowych” godzinach. Z kolei 24% przyznaje, że o takich porach wykonuje pracę bardziej efektywnie.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj