Nie wszyscy polscy pracownicy czują się docenieni

praca biznes komputer
Fot. unsplash.com

Utrzymanie kadry w firmie to dla pracodawców coraz większe wyzwanie. Do tego potrzebne są elastyczność godzin pracy, benefity pozapłacowe i podkreślanie wagi pracy każdego członka zespołu.

Badanie przeprowadzone przez firmę ADP pokazuje, że tylko 58% polskich pracowników ma poczucie, że ich praca spotyka się z uznaniem szefa. Najbardziej docenieni czują się specjaliści IT i telekomunikacji (58%), a także przedstawiciele branży budowlanej (57%). Najmniej doceniani są natomiast pracownicy z sektora produkcyjnego (50%) i osoby zatrudnione w ochronie zdrowia i edukacji (po 48%).

- reklama -

– Obecnie na rynku jest wiele ofert dla specjalistów związanych z branżami cyfrowymi, co w dużym stopniu może wpływać na to, że przedstawiciele tych zawodów spotykają się z uznaniem w organizacjach. Także ta branża słynie z najwyższych wynagrodzeń dla osób rozpoczynających swoją drogę zawodową – mówi Anna Barbachowska.

Jak mówi ekspertka, w obliczu niskiej stopy bezrobocia i dużej konkurencyjności na rynku pracy coraz ważniejsze stają się wartości bliskie organizacji oraz ogólne samopoczucie pracowników.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj