Europejski Kongres Gospodarczy z nową misją dla Ukrainy

ecc
Fot. ECC

Kongres będzie okazją do omówienia kluczowych problemów związanych z sytuacją w Ukrainie, a wnioski z dyskusji mogą stać się fundamentem tworzenia planów na najbliższą przyszłość i tych długoterminowych.

W dniach 25-27 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XIV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To największa impreza biznesowa w Europie Środkowej, podczas której zaplanowano prawie 150 debat, prezentacji i wystąpień. Główne nurty tematyczne to: wojna na Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie.

- reklama -

Debatujący poszukają odpowiedzi na pytania m.in. o to, jak racjonalnie i efektywnie wspierać Ukrainę, zadbać o bezpieczeństwo energetyczne Europy, w jaki sposób postępujące uniezależnianie się Europy od importu paliw kopalnych z Rosji może wpłynąć na realizację celów zielonej transformacji sektora energii i całej gospodarki oraz jak zminimalizować negatywne skutki wojny dla europejskiej gospodarki.

Zaplanowano również szereg debat poświęconych zagadnieniom cyfrowej transformacji gospodarki. Cyberbezpieczeństwo, zagrożenie dezinformacją, wykorzystanie sztucznej inteligencji i kryptowalut – także te zakresy digitalizacji nie pozostają obojętne w obliczu wojny. Kolejne tematy to potencjał naukowy i gospodarcze wykorzystanie wiedzy.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj