Wschodnia obwodnica Raciborza oficjalnie otwarta

obwodnica raciborza
Obwodnica jest częścią Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna. Fot. Tomasz Żak/UMWS

Zrealizowana inwestycja to fragment planowanej całościowej modernizacji DW 935 na odcinku od skrzyżowania z DK 45 w Rudniku do granicy Rybnika.

9 marca otwarto dla ruchu obwodnicę Raciborza. Dzięki tej drodze ruch tranzytowy Rybnik – Opole będzie wyprowadzony poza centrum miasta.

- reklama -

Nowa droga o długości 7,74 km została wybudowana na odcinku od DK nr 45 w gminie Rudnik do skrzyżowania z istniejącą DW 935 ul. Rybnicką w Raciborzu. Przebiega przez tereny rolne w gminie Rudnik i Racibórz-Miedonia, później przecina Odrę i krzyżuje się z DW 919. Następnie kieruje się w stronę ul. Piaskowej, włączając się w istniejącą DW 935.

– To kolejna duża inwestycja drogowa mocno wsparta przez środki z RPO i budżetu województwa. Droga ma stanowić oś komunikacyjną, wewnątrzregionalną, spajającą miejscowości leżące w jej otoczeniu. Bez wątpienia zdecydowanie poprawi warunki komunikacyjne w regionie, wyprowadzając ruch tranzytowy poza obszary zurbanizowane oraz poprawi warunki bezpieczeństwa uczestników ruchu – skomentował Wojciech Kałuża.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj