Obszar zdegradowany w Raciborzu. Trwają konsultacje społeczne

Racibórz

Obszar zdegradowany znajduje się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk, głównie społecznych. Natomiast obszar rewitalizacji jest terenem o szczególnym znaczeniu dla miasta.

Miasto Racibórz przystąpiło do prac nad nowym Gminnym Programem Rewitalizacji. Jego celem jest wyprowadzenie ze stanu kryzysowego obszarów miasta, w których koncentruje się najwięcej problemów społecznych, ale też gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych i technicznych. Po przeprowadzeniu analizy uwzględniającej szereg wskaźników wytyczony został obszar zdegradowany oraz obszar rewitalizacji w mieście.

- reklama -

18 marca rozpoczęły się konsultacje społeczne. Jedną z form konsultacji jest ankieta, w której można wyrazić zdanie na temat zaproponowanego obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji. Inną formą konsultacji będzie spacer studyjny, podczas którego będzie można się przejść wybranymi ulicami i zakamarkami Raciborza. Można również składać uwagi do projektu Uchwały Rady Miasta Racibórz w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Racibórz na specjalnym formularzu.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. obszarem zdecydowanie zdegradowanym jest np. Ulica Dluga (choc starano sie „cos” zrobic, i tak swieci pustkami), rejon bylego klubu „Labirynt” (kiedys fajny , mlodziezowy klub z dyskotekami) a obecnie; tylko zeschle liscie wiatr rozwiewa! Budynek bylego „Domgos’u” brzydki, brudny zaniedbany….dlaczego? O zabytkowych obiektach (np. stara Winiarnia Przyszkowskiego na ulicy Zborowej, budynek starego szpitala, budynki „Stajni husarskich”…itd) nawet nie wspomne.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj