Racibórz dołącza do „Godziny dla Ziemi”

godzina dla ziemi noc
Fot. freepik.com

W akcji nie chodzi o oszczędzanie energii – to symboliczny wyraz troski o planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.

Miasto Racibórz dołączyło do symbolicznej akcji „Godzina dla Ziemi”. W jej ramach 26 marca o godz. 20:30 zostanie wyłączone oświetlenie budynku Urzędu Miasta. Do udziału w inicjatywie zaproszone zostały wszystkie kościoły, duże obiekty publiczne i Sąd Rejonowy. Miasto zachęca również wszystkich mieszkańców.

- reklama -

„Godzina dla Ziemi” to inicjatywa WWF, w ramach której jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego cały świat symbolicznie gasi światło. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii – to symboliczny wyraz troski o planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że zgaszenie światła na godzinę nie powstrzyma nadmiernej emisji gazów cieplarnianych ani zmiany klimatu. Nie taki jest cel tej akcji. Godzina dla Ziemi WWF ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań. Żeby coś zmienić, musimy przyjrzeć się naszym nawykom, ale też rządy wszystkich krajów świata muszą podjąć decyzje na poziomie systemowym, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu – wyjaśnia WWF.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj