Polskie firmy popierają sankcje na Rosję

praca komputer biznes
Praca

Za sankcjami na Federację Rosyjską i sprzymierzoną z nią Białoruś opowiada się w sumie 82% ankietowanych – w największym stopniu reprezentanci średnich przedsiębiorstw.

Przedstawiciele MŚP niemal jednogłośnie popierają nakładanie sankcji na Rosję i Białoruś, mimo iż te mogą mieć wpływ na ich biznes. „Zdecydowanie za” nakładaniem ograniczeń na te kraje jest 69% „a raczej za” 13% respondentów.

- reklama -

54% respondentów zdaje sobie sprawę, że ograniczenia i konsekwencje wojny będą wpływać na ich finanse negatywnie. Liczba takich opinii nie zmieniła się od pierwszej połowy marca, gdy tego typu badanie wykonane zostało po raz pierwszy. W ostatnim badaniu spadł jednak odsetek firm deklarujących, że ze względu na napaść Rosji na Ukrainę działają w ograniczonym zakresie. Po pierwszych dwóch tygodniach konfliktu o problemie tym informowało 20% badanych firm, po dwóch miesiącach 12%.

Z badania wynika, że w większym stopniu ograniczenia dotykają transport (18%) oraz firmy usługowe (13%). Wśród firm budowlanych o odczuwaniu negatywnych konsekwencji mówi 12% przedsiębiorstw, a w przemyśle – 11%.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj