Owce zamiast kosiarek w Gliwicach

owce gliwice
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice

Dzięki takim naturalnym kosiarkom miasto ogranicza używanie kosiarek spalinowych, które są źródłem zanieczyszczeń powietrza i sporego hałasu.

Od jesieni na terenie, na którym zlokalizowana jest instalacja przetwarzania odpadów w Gliwicach, „pracuje” około 50 owiec kameruńskich. „Koszą” one trawę na zrekultywowanym terenie nieczynnej kwatery, w której deponowane były przez lata odpady nieorganiczne.

- reklama -

– Owce świetnie sobie radzą z koszeniem. Dzięki takim naturalnym kosiarkom zdecydowanie ograniczamy używanie kosiarek spalinowych, które są źródłem zanieczyszczeń powietrza i sporego hałasu. Według Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie hałas zajmuje w Europie drugie miejsce, zaraz po zanieczyszczeniu powietrza, jako największe zagrożenie środowiskowe. A my staramy się podejmować działania na rzecz ekologii i edukacji – wyjaśnia Magdalena Budny, prezes PZO.

Owce to „kosiarki” wielozadaniowe – przygryzają trawę na odpowiedniej wysokości, ich racice nie powodują zadeptania, lecz spulchniają podłoże, zapewniają organiczny nawóz oraz zwiększają bioróżnorodność.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj