Granatowe Góry – literacka podróż po świecie [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu autorów i autorek, trzy duże koncerty, 45 spotkań literackich na najwyższym poziomie – tak w skrócie wygląda druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry.

3 czerwca rozpoczęła się druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry. Wydarzenie trwa w sumie trzy dni i gości w sumie prawie stu autorów i autorek, przedstawicieli reportażu, poezji, literatury pięknej i dziennikarstwa. W ten weekend w Wiśle, mieście rodzinnym Jerzego Pilcha, z literaturą można spotkać się na wiele sposobów – na spotkaniach autorskich, warsztatach, spacerach, dyskusjach czy wycieczkach rowerowych. Oprócz tradycyjnych spotkań literackich na gości festiwalu czeka mnóstwo atrakcji.

- reklama -

Festiwal rozpoczął się od warsztatów dziennikarskich „Jak pisać, żeby nas czytali” w Ochorowiczówce. Można było też odbyć spacer śladami Jerzego Pilcha, zobaczyć dom pisarza, wziąć udział w nocnym czytaniu i nocnej poezji w lesie. Dużo działo się na scenach. Na głównej gośćmi byli Zbigniew Machej, Tadeusz Sławek Maria Hawranek, Mikołaj Marcela, Adam Bodnar, Jakub Sieczko i Szymon Opryszek, bp Jerzy Samiec i bp Zbigniew Czendlik, a także Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka. Od południa do wieczora można było również spotkać się z wybitnymi przedstawicielami polskiej literatury na scenach „biblio” i „nad rzeką”.

Pierwszy dzień zakończył się koncertem. W amfiteatrze im. Stanisława Hadyny zagrał Fisz Emade Tworzywo. Zespół, który tworzą raper i wokalista Bartosz Waglewski oraz producent muzyczny i instrumentalista Piotr Waglewski, po ostatnich sukcesach powrócił z najnowszym albumem – „Ballady i Protesty”. To mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tzw. muzyka miasta – hip-hop czy elektronika. Wcześniej wydał 10 płyt utrzymanych w stylistyce okołohip-hopowej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj