Polska i Czechy rozmawiały o energetyce UE

konsultacje polsko czeskie
Fot. Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Polska zapewniła stronę czeską o polskiej gotowości do wsparcia podczas prezydencji Czech w Radzie UE, która wypada w bardzo trudnym momencie pod względem wyzwań w sektorze energetycznym.

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i niezależności od surowców z Rosji oraz polityka energetyczno-klimatyczna UE były jednymi z tematów polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 3 czerwca w Pradze.

- reklama -

Szefowa ministerstwa klimatu i środowiska Anna Moskwa zwróciła uwagę, że obecna sytuacja geopolityczna wymaga solidarności i spójnego podejścia wszystkich krajów UE. – Rosyjska agresja na Ukrainę pokazała nam, jak ważna jest niezależność energetyczna. Kluczowa na dzisiaj i na przyszłość jest pełna synchronizacja systemu ukraińskiego z systemem europejskim. Musimy zrobić wszystko, by ten projekt poparły wszystkie państwa strony tego projektu, w tym państwa spoza Unii – wskazała.

Polska zapewniła stronę czeską o polskiej gotowości do wsparcia podczas prezydencji Czech w Radzie UE, która wypada w bardzo trudnym momencie pod względem wyzwań w sektorze energetycznym. – Jak udowodniły ostatnie tygodnie, głos naszego regionu ma szczególną wagę w obecnej sytuacji i powinien być dalej wzmacniany – powiedziała. Zdaniem minister polityka energetyczno-klimatyczna UE wymaga pilnej korekty, szczególnie derusyfikacji dostaw surowców energetycznych.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj