Pieniądze znowu najważniejsze dla pracowników

komputer
Fot. freepik.com

Aktualnie to pieniądze są najskuteczniejszą metodą przyciągnięcia nowych pracowników. Pandemia miała wybić na prowadzenie inne czynniki, ale inflacja szybko to zweryfikowała.

Pandemia miała zmienić na stałe piramidę potrzeb pracowników. Obecna sytuacja społeczno-gospodarcza szybko to zweryfikowała. Inflacja i rosnące koszty życia powodują, że ważniejsze niż elastyczność i benefity stały się pieniądze. Dla wyższego wynagrodzenia pracownicy są gotowi zmienić pracę. Może wtedy dochodzić do kompresji płac, gdzie nowo zatrudniona osoba otrzymuje wyższe wynagrodzenie niż pracownicy na analogicznych stanowiskach. To rodzi duże ryzyko, że zespół będzie się czuł niedoceniony.

- reklama -

Rynek próbuje nadążyć za oczekiwaniami pracowników. Z danych GUS wynika, że w pierwszym kwartale 2022 r. przeciętne wynagrodzenie wyniosło 6235,22 zł i było wyższe w porównaniu z przeciętnym wynagrodzeniem z czwartego kwartału 2021 roku o 240,13 zł. Tylko w marcu 2022 r. wynagrodzenie wzrosło o 12,4% w porównaniu rok do roku. Jednak pomimo rekordowych podwyżek większość pracowników nie odczuje w tym roku wzrostu płac, bo pochłonie je wzrost cen.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj