Niecodzienny koncert w sądzie na inaugurację Dni Raciborza [ZDJĘCIA]

W wytwornej sali rozpraw dawnego Sądu Krajowego, a dziś po kilkuletnim remoncie, gmachu Sądu Rejonowego w Raciborzu, w dniu 8 czerwca odbył się podwójny koncert muzyki filmowej w wykonaniu żeńskiego Unique String Quarte czym zainaugurowano Dni Raciborza AD 2020.

- reklama -

– Ideą Dni Raciborza w nowej formule jest dotknięcie kulturalnego i tożsamościowego DNA naszego miasta, pokazanie jego niecodziennych perełek i stworzenie szerokiej oferty skierowanej do różnych grup odbiorców! Jak zauważyli Państwo, odeszliśmy od imprez masowych na rzecz różnorodnych, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Warto zobaczyć cały program na Dni Raciborza bo jest z czego wybierać – powiedział na oficjalnym otwarciu Dni Raciborza Dawid Wacławczyk.

Serdeczne podziękowania wiceprezydent skierował do prezes SR Marzeny Korzonek oraz dyrektora Krzysztof Mika, którzy udostępnili obiekt na ten wyjątkowy koncert. – Jestem niezwykle zadowolona z faktu, że możemy w naszym odrestaurowanym gmachu gościć mieszkańców, co nie tylko w dniu dzisiejszego koncertu ale w dłuższej perspektywie będziemy robić. Remont trwał siedem lat i kosztował ponad 20 milionów złotych, został przeprowadzony z ogromną starannością, czego efekt możemy dziś podziwiać. Chcemy uczynić ten gmach powszechnie znaną perełką nie tylko wśród raciborzan ale i w całym kraju – powiedziała prezes Sądu Rejonowego Marzena Korzonek.

Kameralny koncert muzyki filmowej wykonały absolwentki Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach tworzące Unique String Quartet – Magdalena Warmińska, Aleksandra Buczek, Wiktoria Nizio i Nicol Latocha.

 

Koncert prowadziła Karolina Kunicka – naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

Ireneusz Burek

Zobacz program Dni Raciborza

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj