Przedsiębiorcy będą mogli ponownie wybrać formę opodatkowania za 2022 r.

kalkulator podatek podatki
Fot. unsplash.com

Od 1 lipca rząd wprowadza nowe stawki podatkowe i w ramach wyjątku oferuje polskim podatnikom możliwość dokonania jeszcze jednej zmiany sposobu rozliczenia.

Na początku 2022 r. ponad 328 tys. przedsiębiorców zmieniło formę opodatkowania. Zgodnie z przepisami zmiana formy opodatkowania jest możliwa do 20 lutego roku każdego roku kalendarzowego. Jednak w tym roku resort finansów wprowadził wyjątek, bowiem w ramach planu naprawczego Polskiego Ładu od lipca 2022 r. zaczną obowiązywać nowe stawki podatku. Dlatego MF pozwoliło na zmianę sposobu opodatkowania, nawet jeśli przedsiębiorca przed rozpoczęciem tego roku już zadeklarował jego formę. Zmiany dotyczą jednak wyłącznie podatników, którzy chcieliby zmienić sposób rozliczania na zasady ogólne.

- reklama -

Wraz z tą zmianą w życie wejdą również inne ważne nowości w Polskim Ładzie – likwidacja ulgi dla klasy średniej i obniżenie podatku PIT u podatników na skali podatkowej z 17 na 12%. Zmiany dotyczą również sposobów na zmniejszenie podstawy opodatkowania o wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj