System e-Urząd Skarbowy. Podatnicy załatwią swoje sprawy online

praca zdalna komputer
Fot. pexels.com

Przepisy przewidują również uruchomienie systemu teleinformatycznego „e-Koncesje”, który ma pozwolić na elektroniczną obsługę i usprawnienie wydawania koncesji oraz zezwoleń.

Sejm poparł dwie poprawki techniczne do noweli ustawy dotyczące zautomatyzowania niektórych spraw przez KAS. Nowe przepisy mają umożliwić podatnikom załatwianie spraw online.

- reklama -

System e-Urząd Skarbowy ma zastąpić dotychczas wykorzystywany przez KAS Portal Podatkowy. Komunikacja za pośrednictwem e-US (w postaci portalu lub aplikacji mobilnej) będzie pod względem prawnym tak samo ważna jak wykonywanie czynności w formie tradycyjnej. Ustawa zakłada też m.in., że e-US wykorzystywany w kontaktach z organami KAS będzie serwisem informacyjno-transakcyjnym dla podatników, płatników, pełnomocników oraz komorników sądowych i notariuszy.

Przepisy przewidują również uruchomienie systemu teleinformatycznego „e-Koncesje”, który ma pozwolić na elektroniczną obsługę i usprawnienie wydawania koncesji oraz zezwoleń. System ma być stosowany w ramach m.in. składania wniosków i ofert w zakresie udzielania koncesji i zezwoleń na prowadzenie gier hazardowych.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj