Mieszkańcy żorskiego osiedla stworzyli nietypowy ogród

Na zdjęciu twórcy niezwykłego ogrodu wraz z wnukami. Od lewej: Jan Kopacz, Czesław Tomala, Jerzy Błuszka i Marian Harasiuk. Fot. UM Żory

Ostatnie dzieło to szachownica z kompletem figur. To niezwykle pracochłonne zajęcie – odpowiednie przycięcie jednej większej figury, np. konia, może zająć nawet 20 godzin.

Szachownica z kompletem figur, orzeł z rozpostartymi skrzydłami, konie, żyrafy, a nawet smok. To wszystko można zobaczyć w magicznym ogrodzie stworzonym przez mieszkańców osiedla Pawlikowskiego w Żorach pomiędzy blokami o numerach 7 i 8. Niezwykłe zielone rzeźby tworzą z krzewów oraz pielęgnują mieszkańcy bloku nr 7: Czesław Tomala, Jan Kopacz, Jerzy Błuszko, Marian Harasiuk i Jan Staniszewski.

- reklama -

Pomysł zrodził się trzy lata temu. Grupa sąsiadów postanowiła zagospodarować przestrzeń pomiędzy blokami, tworząc skalniak w kształcie mapy Polski, z biało-czerwonymi kwiatami oraz figurą orła. Od tego czasu niezwykły ogród bardzo się rozwinął, a dziś zachwyca i przyciąga obserwatorów nawet z odległych zakątków.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here