PWSZ w Raciborzu zwycięzcą Zawodów Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022

PWSZ w Raciborzu zwycięzcą Zawodów Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022

Drużyna w składzie: Weronika Niewrzoł, Klaudia Sitek, Sylwia Kania, Ewelina Kozubek i Zuzanna Mucha dotarła do ścisłego finału i w ostatecznych zadaniach konkurowała z Uniwersytetem Opolskim.

Drużyna kierunku pielęgniarstwo z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu pod opieką merytoryczną mgr Elżbiety Kanii i mgr Krystyny Wolnik zdobyła I miejsce w II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022 organizowanych w Uniwersytecie Opolskim.

- reklama -

Zawody odbywały się od 9 do 10 czerwca. W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele ośmiu uczelni z całej Polski, m.in ze Słupska, Piły, Krosna i Jarosławia. Każdy z zespołów liczył pięciu studentów kierunków pielęgniarstwa i położnictwa, którzy zmierzyli się pierwszego dnia zawodów w przedsięwzięciach medycznych, w warunkach symulowanych.

Drużyna PWSZ w Raciborzu w składzie: Weronika Niewrzoł, Klaudia Sitek, Sylwia Kania, Ewelina Kozubek i Zuzanna Mucha dotarła do ścisłego finału i konkurowała 10 czerwca w ostatecznych zadaniach z Uniwersytetem Opolskim. Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji sędziowie zdecydowali o wygranej PWSZ w Raciborzu. To nie jedyne wyróżnienie, które zdobyła uczelnia. Najlepszym liderem zespołu została studentka Weronika Niewrzoł.

– Jestem niezwykle dumny z sukcesu studentek i kadry kierunku pielęgniarstwo. Wygrana pokazuje, że ciężka praca naszych studentów i kadry w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej przynosi wspaniałe owoce. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że nasze centrum funkcjonuje od zaledwie kilkunastu tygodni! To kolejny dowód na to, że PWSZ w Raciborzu kształci studentów na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów – powiedział rektor, dr Paweł Strózik.

– Gratuluję kadrze i studentkom Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia zdobytej nagrody w II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022 w Opolu. To wartościowe wyróżnienie pokazuje wysoki poziom merytoryczny naszej kadry oraz świetne przygotowanie naszych studentów, również do późniejszej pracy w zawodzie pielęgniarki i pielęgniarza – dodał dr Marek Sroka, dyrektor IKFiZ.

PWSZ w Raciborzu uruchomiła już rekrutację na 3-letnie studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. W planach jest również uruchomienie studiów magisterskich (jeszcze w bieżącym naborze, po uzyskani zgód odpowiednich ministerstw).

fot. PWSZ Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj