Nowa odsłona Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej UM Racibórz

Urząd Miasta Racibórz

System ESIM służy przede wszystkim do pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych z terenu miasta.

30 czerwca zostanie uruchomiona nowa odsłona Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej UM Racibórz. Kluczową zmianą jest oddzielenie systemu informacyjnego ESIM zawierającego dane przestrzenne z terenu miasta dostępnego pod adresem https://raciborz.imapcity.pl od systemu interaktywnego służącego do dokonywania zgłoszeń publicznych. Odtąd zgłoszenia realizowane będą poprzez oddzielną aplikację Zglos24.

- reklama -

System ESIM służy przede wszystkim do pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych przestrzennych z terenu miasta. Jego możliwości i zasoby są jednak dużo większe. Znaleźć można tu informacje wraz ze wskazaniem dokładnej lokalizacji dotyczące m.in.: terenów inwestycyjnych, przebiegu tras rowerowych, miejsc, w których honorowane są raciborskie karty Rodzina i Senior+ czy projektów zrealizowanych dotąd w ramach budżetu obywatelskiego i inicjatywy lokalnej.

Od 30 czerwca ESIM funkcjonował będzie pod adresem https://raciborz.imapcity.pl ze zmienioną szatą graficzną i sposobem prezentowania danych. Informacje zawarte w systemie podzielone zostały na moduły m.in.:
– Portal Mieszkańca: punkty użyteczności publicznej (instytucje, szkoły, banki, restauracje, hotele, place zabaw itp.), ewidencja ulic, adresów, działek, granice obwodów szkół,
– Turystyka: trasy rowerowe, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe,
– Planowanie przestrzenne: plany miejscowe, studium zagospodarowania,
– Wspieranie rodziny: Karta Senior+, Karta Rodzina+,
– Oferty Inwestycyjne: tereny gminne przeznaczone do sprzedaży,
– Strefa Obywatela: inicjatywa lokalna, budżet obywatelski,
– zabytki: zabytki budownictwa,
– wybory: granice obwodów, wykaz lokali wyborczych.

Z systemu ESIM wyłączone zostaną zgłoszenia publiczne, które obsługiwane będą poprzez aplikację Zgłoś24.pl. Aplikacja dostępna jest na stronie webowej https://app.zglos24.pl. Można ją również pobrać na urządzenia mobilne na Androida i iOs. Przy korzystaniu z aplikacji możliwe jest wskazanie miejsca zdarzenia za pomocą sygnału GPS. Aplikacja umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niepokojących, wymagających interwencji zjawiskach, które po ich zarejestrowaniu trafią do weryfikacji do jednostki organizacyjnej urzędu odpowiadającej na zgłoszenie i podejmującej odpowiednią interwencję.

W związku z planowanymi pracami mogą nastąpić przerwy w dostępie do portali 30 czerwca.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj