1/3 uchodźców z Ukrainy chce zostać w Polsce na stałe

ukraina
Fot. freepik.com

36% badanych zaznaczyło, że wybrało Polskę jako kraj, do którego wyjechali z ogarniętej wojną Ukrainy, ponieważ jest ona najbliższym kulturowo sąsiadem.

58% uchodźców zamierza wrócić na Ukrainę, a 29% planuje zostać w Polsce na stałe. Ponadto 63% Ukraińców planuje podjąć w Polsce pracę, a 20% chce się utrzymywać z własnych środków.

- reklama -

53% ankietowanych ma wyższe wykształcenie, 16% średnie, a 22% zawodowe. Jeśli chodzi o znajomość języka polskiego, to 46% Ukrainek stwierdziło, że nie zna go wcale, 29% odpowiedziało, że zna go słabo, 17% zadeklarowało przeciętną znajomość języka polskiego, a tylko 9% określiło swoją znajomość polskiego jako dobrą lub doskonałą.

36% badanych zaznaczyło, że wybrało Polskę jako kraj, do którego wyjechali z ogarniętej wojną Ukrainy, ponieważ jest ona najbliższym kulturowo sąsiadem, a 27% dlatego, że ma w Polsce przyjaciół i znajomych. 24% Ukraińców wyjaśniło, że ma w Polsce rodzinę, a 19% wybrało Polskę dlatego, że postrzegają ją jako kraj przyjazny obywatelom Ukrainy.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj