„Cuda natury” – spotkanie i warsztaty plastyczne z podróżniczką w WCK

cuda natury WCK

Prawie dwa lata życia w drodze, ponad 85 tysięcy kilometrów, kilkadziesiąt miejsc na ziemi – tak pokrótce przedstawić można przygodę, w której uczestniczyła Kasia Szulik – prowadząca warsztaty w ramach Akcji Lato z WCK.

O niezwykłych podróżach autorki książek dla dzieci i jej córki można będzie posłuchać już 27 lipca o godz. 10.00.

Podczas spotkania „Cuda natury: różowa plaża, wyspa nietoperzy, skały naleśnikowe…”, na które zapraszamy zarówno małych i dużych, Kasia Szulik opowiadać będzie o wadze spełniania marzeń, o sile przyjaźni, bliskości, odwadze i o wyruszaniu na wyprawę dookoła świata. Uczestnicy obejrzą slajdowisko dotyczące zwierząt, które spotkały i niezwykłych miejsc, które odwiedziły. Wysłuchają opowieści m.in. o słoniach indyjskich, o nosaczach sundajskich i historii ich wielkich nosów, o różowej plaży i waranach w Parku Narodowym Komodo w Indonezji, o wyspie nietoperzy, o gorącej rzece, barwnych źródłach i gejzerach w Nowej Zelandii, o Raflezji Arnolda – największym i najcięższym kwiecie świata na Borneo, o wyrakach – filipińskich stworzonkach z wielkimi oczami. Wezmą także udział w warsztatach plastycznych, podczas których stworzą zakładki do książek.

- reklama -

cuda natury WCK

Kasia Szulik to autorka książek „Rozłożę cię na łopatki, Straszku!” i „Dzień dobry, Sri Lanko! Mela Melulu w olśniewającym kraju”. – Moje książki oparte są na wydarzeniach, które miały miejsce w realnym świecie. Biorę moich małych czytelników za rękę i wraz Melą Melulu, osłem Tutujem i świetlikiem Żużu rozbudzamy wyobraźnie opowieściami, przygodami i wielką historią o odwadze, ale też o strachu, o przyjaźni i jej sile – mówi podróżniczka.

Na spotkanie i warsztaty plastyczne z pisarką obowiązują zapisy w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej, tel. 32 4554855. Koszt uczestnictwa w spotkaniu: 10 zł.
- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj