70 tys. zł dla raciborskiej biblioteki na powiększenie zbiorów

MiPBP w Raciborzu

Biblioteka będzie mogła zakupić i udostępnić swoim czytelnikom najnowsze pozycje wydawnicze. Zadanie obejmuje również zapewnienie usług zdalnego dostępu.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu po raz kolejny uzyskała dofinansowanie na powiększenie swoich zbiorów i oferty – tym razem ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W sumie w 2022 r. na zakup nowości wydawniczych oraz zapewnienie zdalnego dostępu do książek elektronicznych raciborska biblioteka wyda 200 tys. zł, z czego 130 tys. pochodzi z wkładu własnego biblioteki, a 70 tys. zł to wartość dofinansowania uzyskanego od ministerstwa na „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”. Dofinansowanie uzyskano w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

- reklama -

Dzięki dofinansowaniu raciborska biblioteka będzie mogła zakupić i udostępnić swoim czytelnikom najnowsze pozycje wydawnicze. Zadanie obejmuje również zapewnienie usług zdalnego dostępu, które są coraz bardziej popularne. Czytelnicy mogą uzyskać darmowy dostęp do platform czytelniczych takich jak: LEGIMI, BIBLIO-ebookpoint, IBUK libra czy Empik GO.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj