Racibórz świętował 50-lecie miasta powiatowego Roth

Prezydenci i radni Raciborza świętowali 50-lecie miasta powiatowego Roth

U podstaw nawiązanej we wrześniu 1992 r. współpracy leży wspólna historia, której symbolem jest zamek noszący nazwę Ratibor położony w centrum Roth, a także nazwa leżącego w centrum Raciborza miejskiego parku.

Z okazji 50. rocznicy powstania miasta powiatowego Roth w dniach od 22 do 24 lipca z wizytą partnerską gościła kilkuosobowa delegacja Raciborza. W programie wizyty znalazły się: udział w wydarzeniach artystyczno-plenerowych organizowanych w ramach jubileuszu, spotkanie przedstawicielami zaprzyjaźnionych miast partnerskich Roth oraz zwiedzanie fabryki Leoni Kabel GmbH i muzeum fabrycznego. Partnerów w Roth odwiedzili: prezydent Raciborza Dariusz Polowy z małżonką, zastępca prezydenta Dominik Konieczny oraz radni: Magdalena Kusy i Leon Fiołka.

- reklama -

– Zostaliśmy ciepło przyjęci i wspaniale ugoszczeni. Przygotowanym punktom programu towarzyszyły ciekawe rozmowy z burmistrzem Andreasem Buckreusem, jego zastępcami i przedstawicielami tamtejszej rady miasta, w czasie których mieliśmy okazję do wymiany spostrzeżeń i samorządowych doświadczeń – relacjonuje Dariusz Polowy.

W tym roku Racibórz świętuje jubileusz 30-lecia partnerstwa z niemieckim Roth. U podstaw nawiązanej we wrześniu 1992 r. współpracy leży wspólna historia, której symbolem jest zamek noszący nazwę Ratibor położony w samym centrum niemieckiego Roth, a także nazwa leżącego w samym centrum Raciborza miejskiego parku.

Delegacja samorządowców z Roth gościła w Raciborzu w czerwcu tego roku, uczestnicząc w Dniach Raciborza, a także zwiedzając miasto i jego atrakcje, m.in.: Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, nadodrzańskie bulwary, Zamek Piastowski i Arboretum Bramy Morawskiej, w którym to samorządowcy posadzili wspólnie drzewko podarowane przez partnerów z Niemiec. Jabłoń rośnie w strefie malucha przy mini ZOO.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj