
Wiele firm decyduje się na rozbudowę stałego zespołu kosztem elastyczności. Drugą przyczyną są coraz większe trudności z pozyskiwaniem kandydatów do pracy tymczasowej z Ukrainy.
W II kwartale 2022 r. liczba pracowników tymczasowych spadła o 24% w porównaniu do poprzedniego roku. Liczba przepracowanych godzin również zmalała, ale w znacznie wolniejszym tempie, o 8%.
– Rekordowo niskie bezrobocie i nadal duże zapotrzebowanie na pracowników powoduje o wiele szybsze przechodzenie pracowników tymczasowych bezpośrednio do pracodawców. Wiele firm decyduje się na rozbudowę stałego zespołu kosztem elastyczności. To jedna z przyczyn spadku liczby pracowników tymczasowych – uważa Wojciech Ratajczyk. Drugą, równie istotną przyczyną, są coraz większe trudności z pozyskiwaniem kandydatów do pracy tymczasowej z Ukrainy.




![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)







![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






