Na Płoni przywitano nowy rok szkolny [ZDJĘCIA]

rozpoczecie roku szkolnego plonia
Na Płoni przywitano nowy rok szkolny

Prezydent wręczył pierwszoklasistom tradycyjne rogi obfitości, znane na Śląsku jako tyty, a uczniowie zaprezentowali spektakl przedstawiający historię Małego Księcia w raciborskim wydaniu.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 Miasto Racibórz zainaugurowało rok szkolny 2022/2023.

- reklama -

Podczas uroczystości głos zabrał prezydent Dariusz Polowy, który wspomniał czasy swojej edukacji, a także życzył uczniom, pedagogom, a także rodzicom siły i cierpliwości w nowym roku szkolnym. Nie brakowało też słów otuchy dla najmłodszych, którym przekazał, że lata szkolne są jednymi z najpiękniejszych w życiu. – Po latach zauważyłem jedno. Im dalej czasowo od tej szkoły, która teraz może wydawać się przerażająca, niezrozumiała, tym staje się ona piękniejsza, wspanialsza. Okazuje się, jak piękne rzeczy się tam działy i po latach, kiedy pojawiają się siwe włosy i szkolni znajomi spotykają się, zaczynają wspominać czasy, w których razem uczyli się w szkole podstawowej – mówił prezydent Dariusz Polowy.

Podczas inauguracji roku szkolnego dyrektor ZSP 3 Radosław Niklewicz przypomniał, że 1 września to nie tylko czas, kiedy wracamy do szkolnych ławek, ale też kolejna rocznica agresji zbrojnej III Rzeszy na Polskę i rozpoczęcia II Wojny Światowej. Wspomniał, że w dzisiejszych czasach te wydarzenia są nam o wiele bliższe.

Na zakończenie prezydent wręczył pierwszoklasistom tradycyjne rogi obfitości, znane na Śląsku jako tyty, a uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kółka teatralnego odegrali spektakl inspirowany przygodami Małego Księcia rozgrywający się w ich własnej szkole.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj