Rozbiórka dworca kolejowego w Raciborzu rozpoczęta

dworzec kolejowy raciborz
Rozbiórka dworca kolejowego w Raciborzu rozpoczęta

Bryła budynku zostanie zmniejszona, dzięki czemu powstanie miejsce na parking. Po raz pierwszy na dworcu PKP pojawi się też taras widokowy.

W połowie 2024 r. ma być otwarty nowy dworzec kolejowy w Raciborzu. 8 lipca podpisano umowę na przebudowę obiektu, a 10 dni później przekazano plac budowy firmie Texom. Aktualnie trwa wyburzanie części budynku.

- reklama -

Na powierzchni 1500 m² obejmującej dwie kondygnacje znajdą się m.in. poczekalnie, kasy i toalety. Część lokali będzie do dyspozycji gminy i spółek kolejowych, a także przeznaczona na wynajem. Planowana jest sala, w której będą się odbywały wystawy i inne wydarzenia. Na pierwszym piętrze od strony ul. Mickiewicza będzie znajdował się rozległy taras. W budynku pojawi się też przestrzeń na biura.

Pojawi się parking na 20 miejsc, z czego przy czterech będzie się znajdowały stacje do ładowania samochodów elektrycznych, jak również zadaszony garaż na rowery. Na budynek natomiast wróci zegar. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj także: Dworzec kolejowy w Raciborzu gotowy w 2024 r. Umowa na przebudowę podpisana [ZDJĘCIA]

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj