Powiatowa inauguracja roku szkolnego w Mechaniku [ZDJĘCIA]

powiatowe rozpoczecie roku szkolnego mechanik
Powiatowa inauguracja roku szkolnego w Mechaniku

Naukę w szkołach prowadzonych przez powiat raciborski rozpoczęło 4152 uczniów w 177 oddziałach.

W nowej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu odbyło się powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Przybyłych gości i uczniów przywitał dyrektor placówki Sławomir Janowski, który podkreślał, że nowy rok szkolny wiąże się z nauką czegoś nowego, odsłanianiem nowych horyzontów i rozwiązywaniem trudności. – Przygotowując się do tego spotkania, przypomniały mi się dwa cytaty. Jeden jest związany z tym, że jak się zostaje dziadkiem, to wraca się do lektur, których się dawno nie czytało, np. do „Kubusia Puchatka”. Kubuś w pewnym momencie mówi, że „myślenie to trudna rzecz, ale można się do niego przyzwyczaić”. Niewątpliwie można, w szkole to znakomicie pasuje, żeby przypominać, że myślenie jest niewątpliwie trudnym procesem. Od razu przypomniał mi się podobny cytat – Coco Chanel w jednym z wywiadów powiedziała, że aktem największej odwagi pozostaje samodzielnie myśleć, głośno myśleć. Myślę, że to są takie dwa cytaty, które spokojnie mogą stanowić motto nie tylko tego dzisiejszego spotkania, ale i również tego, co nasz przez najbliższych 10 miesięcy czeka. Powinniśmy tak pracować, tak działać, aby ta trudna czynność, jaką jest myślenie, nam towarzyszyła codziennie i abyśmy potrafili głośno myśleć – powiedział Sławomir Janowski.

- reklama -

W nowym roku szkolnym do szkół prowadzonych przez powiat raciborski będzie uczęszczało 4152 uczniów w 177 oddziałach. – Edukacja, te warunki, które dzisiaj mamy, staramy się je polepszać. Dzięki bardzo dobrej współpracy z naszymi dyrektorami i parlamentarzystami to możliwe, warunki dzisiaj w naszych placówkach są naprawdę bardzo dobre. Również dziękuję za te wszystkie działania na rzecz osób z Ukrainy, które przebywają na terenie Raciborszczyzny. To bardzo ważne, żeby czuli się dobrze, żeby mogli tutaj z nami współdziałać – podkreślał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

– Niebawem czeka nas trudny okres, widzimy, co się dzieje, jeśli chodzi o galopujące ceny, jeśli chodzi o inflację, jeśli chodzi o to wszystko, co dzieje się dzisiaj na polskim rynku, ale i w Europie. Myślę, że jako powiat poczynimy wszelkie możliwe starania, żebyśmy podołali tym oczekiwaniom, które stawiacie przed nami i mam nadzieję, że bezpiecznie dobrniemy również do wakacji – mówił Grzegorz Swoboda. – Nie ukrywam jako starosta, że jestem dumny, że jako powiat wspólnie z całym moim zarządem prowadzimy tak bogatą sieć i taką ofertę edukacyjną mamy dla naszych dzieciaków i młodzieży. Która niejednokrotnie zostaje zauważona, czy to w Katowicach, czy na innych forach, bo m.in. z wicedyrektorami pana dyrektora Janowskiego uczestniczyliśmy niejednokrotnie w konferencjach, gdzie nasza oświata jest stawiana za wzór. To cieszy i mam nadzieję, że będziemy mogli dalej się rozwijać i dalej kontynuować te działania, które poprawiają możliwości nabywania umiejętności zarówno tych merytorycznych, ale i wiedzy praktycznej, bo to pozwala również zasilić nasz raciborski rynek – podkreślał starosta raciborski.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj