Bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w Czernicy

czernica warsztaty
Fot. K. Gardecka/Fundacja Harmonicznego Chaosu

Po polsku romantycznie, praktycznie, czyli mała, objazdowa akademia teatru słowa wraca po wakacjach.

W Czernicy w gminie Gaszowice niebawem ruszają bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich uczestników będzie to doskonała okazja na odkrycie własnych możliwości, rozwijania zdolności twórczych, wrażliwości, pomysłowości i wyobraźni. To okazja do ćwiczenia artykulacji i dykcji i do doskonalenia sztuki improwizacji. Oczywiście podstawowym narzędziem edukacji jest zabawa – od zabawy językiem do teatru słowa, z piękną literaturą romantyczną w tle.

- reklama -

Uczestnicy warsztatów wspólnie przygotują etiudę teatralną, którą zaprezentują publiczności 30 września o godz. 19:00. Natomiast 1 października o godz. 18:00 w RCK Feniks Rydułtowy odbędzie się spektakl teatralny. Walny Teatr zaprezentuje swoją najnowszą sztukę „Koniec i Bomba”. To wydarzenie na walec, katedrę i sześć otwartych trumien, w którym występuje sześć nadmarionet i przybłęda. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapisy ruszyły, szczegóły na plakacie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Harmonicznego Chaosu. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – Dodaj do ulubionych. Edycja 2022.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj