Praca zdalna pozwala zadbać o work-life balance

Fot. unsplash.com

28% respondentów twierdzi, że od przejścia na home office ilość pracy do wykonania wzrosła. Jednocześnie 36% deklaruje, że zyskało lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz więcej czasu.

Pracownicy na home office mają więcej pracy, ale także więcej wolnego czasu. Są również bardziej zestresowani i łykają więcej suplementów. Wynika tak z badania przeprowadzonego w Polsce i siedmiu innych europejskich krajach.

- reklama -

Wyniki badań dają sprzeczny obraz relacji między pracą a wypoczynkiem. 28% respondentów twierdzi, że od początku pandemii i przejścia na pracę zdolną ilość pracy do wykonania wzrosła, a dla ponad 25,2% zwiększyła się także liczba godzin pracy. Jednocześnie 36% deklaruje, że zyskało lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz więcej czasu dla rodziny i przyjaciół.

Praca w domu dla 37% wiąże się ze stresem. Chodzi m.in. o stałą dostępność dla pracodawcy i słabe połączenie z Internetem, najbardziej stresującymi czynnikami są jednak brak komunikacji ze współpracownikami i brak oddzielenia życia prywatnego od zawodowego.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj