IV Rodzinny Zlot ZNP w Pietrowicach Wielkich

znp
Oddział Międzygminny Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizował IV Rodzinny Zlot ZNP

W programie zlotu było jak zawsze ognisko z pieczeniem kiełbasek, chleb ze smalcem, ciasto i napoje oraz konkurs wiedzy o gminie.

W sobotę 17 września obok kościółka Świętego Krzyża w Pietrowicach Wielkich odbył się IV Rodzinny Zlot ZNP zorganizowany przez Oddział Międzygminny Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu, w którym z powodu niepewnej, chłodnej pogody uczestniczyło tylko 17 osób.

- reklama -

– Do wyznaczonego punktu zbiórki uczestnicy przybywają rowerami lub innym dowolnym środkiem transportu. W programie zlotu było jak zawsze ognisko z pieczeniem kiełbasek, chleb ze smalcem, ciasto i napoje oraz konkurs wiedzy o gminie, na terenie której zlot się odbywa. Tym razem był to Konkurs Wiedzy o Gminie Pietrowice Wielkie. Fundatorem upominków w konkursie był Urząd Miejski w Pietrowicach Wielkich oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Uczestnicy konkursu odpowiedzieli na 30 pytań, które opracowano na podstawie informacji zawartych w publikacjach i na stronach www. W pytaniach zawarto informacje z zakresu historii i geografii oraz różne ciekawostki – relacjonuje Teresa Ćwik, prezes Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu. Uczestnicy zlotu mieli również możliwość zwiedzenia wnętrza kościoła Św. Krzyża, podziwiania panoramy z wieży widokowej oraz skorzystania z tężni solankowej.

Jak tłumaczy Teresa Ćwik, ideą, która przyświeca organizacji zlotów, jest rodzinna integracja oraz poznawanie Ziemi Raciborskiej. Każdy zlot organizowany jest na terenie innej gminy powiatu raciborskiego. Poprzednie zloty odbyły się w Tworkowie, Łubowicach i Rudach.

fot. ZNP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj