Wielkanocna Procesja Konna w Bieńkowicach nagrodzona [ZDJĘCIA]

Wielkanocna Procesja Konna w Bieńkowicach nagrodzona

Wydarzenie organizowane jest co roku w Poniedziałek Wielkanocny, a jego początki datuje się na przełomie XVII i XVIII w.

Konkurs „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” rozstrzygnięty. Wielkanocna Procesja Konna w Bieńkowicach zdobyła drugie miejsce w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje. Wydarzenie organizowane jest co roku w Poniedziałek Wielkanocny, a jego początki datuje się na przełomie XVII i XVIII w.

- reklama -

Konkurs rozstrzygnięto podczas Forum Sołtysów w Wiśle. Puchary wraz z dyplomem laureatom konkursu w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje wręczali Beata Białowąs – Członek Zarządu Województwa Śląskiego odpowiadająca m.in. za obszary wiejskie, Jan Kawulok – przewodniczący Sejmiku Śląskiego wraz z radnymi Sejmiku: Beatą Kocik i Agnieszką Biegun. Nagrodę odebrał wójt gminy Grzegorz Utracki w towarzystwie organizatorów procesji: sołtysa Romana Herbera, Alfreda Grzybka, Gerarda Grzibka oraz radnego gminy Krzyżanowice Waltera Witeczka.

Ideą konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” jest wspieranie rozwoju wsi przez pobudzenie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej wsi.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj