Kocia Szajka w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

agata romaniuk kocia szajka
Kocia Szajka w raciborskiej bibliotece

Każdy uczestnik z drobną pomocą rodziców i Agaty Romaniuk wykonał swoją maskę kota, wzorując się na bohaterach „Kociej Szajki”.

Kolejne spotkanie Klubu Ojca odbyło się w raciborskiej bibliotece. Tym razem nietypowe, bo otwarte, nie tylko dla członków Klubu i ze specjalnym gościem – Agatą Romaniuk, autorką książek dla dzieci z serii „Kocia Szajka”.

- reklama -

Autorka opowiedziała o bohaterach swoich książek i o tym, jak powstają – skąd czerpie inspiracje i jakie są koty występujące w serii w prawdziwym życiu. Każdy bohater jest inspirowany prawdziwym zwierzakiem – własnym, brata czy koleżanki z pracy. Najmłodsi uczestnicy spotkania nie chcieli jednak tylko słuchać, dlatego przez całe spotkanie prowadzili z pisarką dialog, zadawali mnóstwo pytań, dzielili się swoimi opiniami o bohaterach i ich losach, a autorka odpowiadała na nie wszystkie i rozwiewała wątpliwości.

Kolejnym etapem spotkania były warsztaty plastyczne – każdy uczestnik z drobną pomocą rodziców i Agaty Romaniuk wykonał swoją maskę kota, wzorując się na bohaterach „Kociej Szajki”. Pojawiły się pióra i brokat, a kreatywności najmłodszych nie było końca. Autorka z pomocą dzieci opowiedziała także improwizowaną bajkę o kotach z naszej okolicy – był napad na bank, Myszocraft i wiele przygód, z którymi musiały się zmierzyć zwierzęta.

Na koniec pisarka podpisała książki dla najmłodszych uczestników spotkania i wysłuchała opowieści o ulubionych bohaterach dzieciaków oraz pomysłach na kolejne przygody Kociej Szajki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj