PTTK Racibórz zorganizował wyprawę w Beskid Żywiecki [ZDJĘCIA]

pttk gory
PTTK Racibórz zorganizował wyprawę w Beskid Żywiecki

Można było zdobyć zaliczaną do Korony Gór Polski Babią Górę (1725 m n.p.m.) i Pilsko (1557 m n.p.m.).

W dniach 29-30 października Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprosiło na kolejną wyprawę z cyklu „Poznajemy Beskidy” pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Można było zdobyć zaliczaną do Korony Gór Polski Babią Górę (1725 m n.p.m.) i Pilsko (1557 m n.p.m.).

- reklama -

Uczestnicy wyruszyli autokarem na Słowację, gdzie z parkingu przy Chacie Slaná voda wyruszyli żółtym szlakiem na szczyt Babiej Góry. Tam miała miejsce przerwa na pamiątkowe zdjęcia i odpoczynek. Następnie przeszli w kierunku Małej Babiej i czerwonym szlakiem do chaty, gdzie była zamówiona obiadokolacja i nocleg. W drugim dniu po śniadaniu miłośnicy gór przejechali na przełęcz Glinne, skąd weszli szczyt Pilska. Po zejściu czarnym szlakiem do schroniska PTTK na Hali Miziowej był czas na posiłek, a potem nastąpił powrót szlakiem czerwonym na przełęcz.

W wyprawie wzięły udział 44 osoby. Najmłodszymi uczestnikami byli Konstanty (2012) i Wiktoria (2011), natomiast najstarszy uczestnik urodził się w 1949 r. – Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne wyprawy z PTTK Oddział Racibórz – a będą to Radziejowa i Lackowa 11-12 listopada oraz Ślęża 26 listopada – zachęca prezes PTTK Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj