Dr Gabriela Habrom-Rokosz świętuje 40-lecie pracy zawodowej i twórczej

40-lecie pracy zawodowej dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Fot. Agnieszka Orlik

– Chociaż fotografię uważam za jeden z najważniejszych i najbardziej przydatnych wynalazków, moim powołaniem jest bycie pedagogiem – podkreśla dr Gabriela Habrom-Rokosz.

Knihovna Petra Bezruče w Opawie w okresie od 7 listopada do 31 grudnia prezentuje wystawę „Portret – między malarstwem a fotografią” przygotowaną z okazji jubileuszu 40-lecia pracy zawodowej oraz twórczości artystycznej dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

- reklama -

– To odmienna w swym charakterze wystawa od zrealizowanych ponad 150 ekspozycji prac fotograficznych oraz kilku malarskich. To namiastka, zaledwie dotyk efektów pracy dydaktycznej, mająca na celu promocję młodych talentów. Z uwagi na zamiłowanie do dwóch dyscyplin sztuki – malarstwa i fotografii – tym razem na wystawie wieńczącej 40 lat pracy dydaktycznej prezentowane są portrety wykonane techniką olejną na płótnie z lat wcześniejszych mojego autorstwa. Źródłem inspiracji do prezentowanych na wystawie prac zarówno fotograficznych, jak i malarskich były wybrane dzieła mistrzów pędzla, takich jak Johannes Vermeer, Caravaggio czy Tycjan, a także Frida Kahlo i Władysław Ślewiński – mówi dr Gabriela Habrom-Rokosz.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj