„Szkocja w pigułce” Sławomira Hanaka w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

"Szkocja w pigułce" Sławomira Hanaka w bibliotece na Ostrogu

Sławomir Hanak, czytelnik aktywnie angażujący się w działalność biblioteki, ma na swoim koncie kilka książek.

15 listopada miało miejsce kolejne spotkanie w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. Spotkania odbywają się każdego miesiąca i są okazją, by spędzić popołudnie w przyjaznym gronie, przy kawie i herbacie, opowiadając o ostatnich lekturach i ciekawych zapowiedziach książkowych. Urozmaiceniem tych spotkań są goście – pisarze, autorki, lokalni artyści czy sportowcy.

- reklama -

Na wczorajszym spotkaniu gościem był czytelnik aktywnie angażujący się w działalność biblioteki – Sławomir Hanak. Dzięki słowom wprowadzenia Jolanty Sienkiewicz uczestnicy spotkania mogli bliżej poznać jego twórczość i działalność. Sławomir Hanak ma na swoim koncie kilka książek – napisał je w czasie, kiedy miał małe dzieci i opisywał w nich swoje szkolne przygody. Jest także gościem bibliotecznych lekcji dla dzieci w bibliotece na Ostrogu – czyta im swoje dzieła, a najmłodsi słuchacze nie mogą wyjść z zachwytu, że czyta je im sam autor i mają okazję go poznać. Sławomir Hanak jest również laureatem kilku edycji literackiego konkursu organizowanego przez raciborską bibliotekę pod hasłem „Racibórz prozą zaczarowany”.

W lipcu tego roku wyruszył do Szkocji, wiele osób było ciekawych, skąd taki kierunek. Jak się okazało, nie była ta podróż wakacyjna, lecz odwiedziny córki, która w tym samym czasie kończyła studia prawnicze, a tato nie mógł odmówić sobie bycia obecnym na wręczeniu dyplomu studiów.

Slajdowisku towarzyszyły ciekawe i inspirujące historie – o budownictwie Szkocji, w której nie ma ani cegły, ani drewna, ponieważ zbudowana jest z kamienia, który wraz z biegiem czasu z białego zrobił się szary. Wszechobecna zieleń przełamuje jednak te szarości i miasto w rzeczywistości jest pełne radości. Na zdjęciach uczestnicy zobaczyli schody, wąskie uliczki na każdym kroku, lokalne bary, uczelnie i najbardziej znane parki. Nie zabrakło także posiadłości rodziny królewskiej Balmoral – ukochanego miejsca Elżbiety II.

Na koniec slajdowiska pojawiły się pytania, na które autor udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Prowadzący spotkanie przygotowali także niespodziankę dla uczestników – Hanak przeczytał swoje najnowsze wiersze: „Wół i kareta”, „Dzięcioł pień ciął” oraz „Ul”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj