Większość uchodźców z Ukrainy nadal nie pracuje. Co jest powodem?

praca biznes
Fot. freepik.com

Podczas poszukiwań nowej pracy uchodźcy najczęściej zwracają uwagę na atrakcyjne wynagrodzenie, bliską lokalizację oraz czy stanowisko odpowiada ich kwalifikacjom.

61% uchodźców z Ukrainy nadal pozostaje bez pracy. Ankietowani zostali poproszeni o określenie kilku głównych powodów trudności w znalezieniu zatrudnienia. Wskazali na brak znajomości języka polskiego (54%), brak ofert odpowiadających ich specjalizacji i zgodnych z kompetencjami (38%), a także brak ofert uwzględniających pracę na niepełny etat (31%).

- reklama -

– Pracodawcy w Polsce są otwarci na zatrudnienie uchodźców z Ukrainy. Udogodnienia, jakie zostały wprowadzone po to, by takie osoby mogły łatwiej odnaleźć się w nowym miejscu, to głównie kursy języka polskiego oraz wsparcie w zaklimatyzowaniu się w Polsce, wiele firm oferuje także wsparcie materialne i pomoc w znalezieniu mieszkania. Warto jednak, by organizacje w większym stopniu otworzyły się na zatrudnienie pracowników w niepełnym wymiarze – mówi Joanna Nowińska.

przycisk-plusy

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Kto naprawdę chce pracowac na własne utrzymanie, ten podejmie pracę – wielu już pracuje. Jednak ci nie pracujący nie ukrywają swojej postawy roszczeniowej, a nasze Państwo / my/ dajemy im wszystko. Gdzie szacunek?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj