Polacy coraz częściej kradną w sklepach. Powodem inflacja

Tesco zakupy
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Jeśli placówki handlowe zaczną ponosić większe straty, to będą podnosić ceny towarów. W konsekwencji Polacy przede wszystkim zapłacą więcej za żywność.

W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku odnotowano o 29,5% więcej kradzieży w sklepach niż w analogicznym okresie 2021 r., natomiast porównując tegoroczne statystyki z tymi z 2020 r., widać skok o 58,8%. W przypadku wykroczeń nastąpił wzrost o 18%. Według ekspertów do kradzieży przyczynia się głównie rosnąca inflacja i szybkie ubożenie Polaków. Do tego wkrótce może dojść czynnik bezrobocia, który jeszcze bardziej zaostrzy sprawę.

- reklama -

– Wzrost rok do roku jest wysoki i należy go traktować jako ostrzeżenie. Branża handlowa odczuwa coraz bardziej problem kradzieży sklepowych i próbuje sobie z nim radzić. Sytuacja może się radykalnie zmienić w związku z waloryzacją progu między wykroczeniem a przestępstwem – z obecnych 500 zł na 800 zł. Mimo sprzeciwu branży zmiana ta wejdzie w życie, a handel będzie musiał ponownie przemyśleć swoje podejście do ochrony towaru. Sytuacja stanie się dość trudna – komentuje Łukasz Grzesik.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj