Nowoczesna pracownia „Kasprowy” w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu

zielona pracownia sp4
"Zielona pracownia" powstała w raciborskiej SP 4. Fot. UM Racibórz

Sala przeszła gruntowny remont i została wyposażona w nowoczesne sprzęty naukowe takie jak teleskopy, mikroskopy, monitor dotykowy oraz pomoce dydaktyczne do badań i doświadczeń.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki w Raciborzu mogą już korzystać z nowoczesnej „Zielonej pracowni”, której nadano nazwę „Kasprowy”. Jest to miejsce, gdzie oprócz realizacji w praktyczny i ciekawy sposób podstaw programowych z geografii, biologii, fizyki czy chemii uczniowie będą rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Celem było danie szansy uczniom na rozwój praktycznej wiedzy na temat ekologii oraz ochrony przyrody w szerokim znaczeniu, ale także pokazanie wartości przyrodniczych najbliższego otoczenia.

- reklama -

Pracownia, z której dotychczas korzystali uczniowie, przeszła gruntowny remont. Ponadto została wyposażona w nowoczesne sprzęty naukowe takie jak np. teleskopy, mikroskopy, monitor dotykowy oraz pomoce dydaktyczne do badań i doświadczeń. Wymienione zostały również wszystkie meble. Stworzenie „Zielonej pracowni” możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Koszt całkowity nowej zielonej pracowni wyniósł 50 tys. zł.

Jest to już drugi projekt realizowany w SP 4 w oparciu o środki z WFOŚ. Obecnie kończą się prace dotyczące docieplenia dachu, zabudowy paneli fotowoltaicznych na dachu oraz wymiany oświetlenia na terenie całej szkoły. Wartość tego projektu to 1,328 mln zł, który po części finansowany był z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a także ze środków własnych Miasta Racibórz.

Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Anna Wacławczyk, która zaangażowana była w powstanie „Zielonej pracowni” na każdym jej etapie. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Katarzyna Rząsa – reprezentowała senator Ewę Gawędę, Adam Lewandowski – zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Dariusz Polowy – prezydent Miasta Racibórz, Krzysztof Żychski – naczelnik Wydziału Edukacji UM Racibórz, Karina Pacułt – była dyrektor SP 4, Sebastian Dworak – Przewodniczący Rady Rodziców, dyrektorzy szkół z terenu Raciborza oraz uczniowie SP 4.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj