Makramy i mydełka. Raciborska biblioteka zorganizowała warsztaty [ZDJĘCIA]

Makramy i mydełka. Raciborska biblioteka zorganizowała warsztaty

W bibliotekach na Ocicach i Markowicach zapachniało świętami. W kilku innych filiach czytelnicy tworzyli ozdoby ze sznurków.

W przedświątecznym czasie w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu odbyły się warsztaty rękodzieła. Własnoręcznie wykonane ozdoby z makramy i pachnące mydełka znalazły się w grudniowych propozycjach raciborskiej biblioteki.

- reklama -

Sztuka wyplatania i wiązania sznurków zdobyła w ostatnim czasie dużą popularność. Warsztaty tworzenia metodą makramy odbyły się w czterech filiach biblioteki – w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej, Wypożyczalni Głównej, Filii nr 5 Płoni i w Filii nr 2 Ostróg. Aniołki i gwiazdki z prostych sznurków ozdobią niejedną choinkę.

W bibliotekach na Ocicach i Markowicach zapachniało świętami. Na warsztatach mydełek w powietrzu unosił się aromat pomarańczy z cynamonem, miodu i wanilii, a foremki w kształcie gwiazdek, choinek i mikołajków dopełniły świątecznego klimatu. Takie aromatyczne prezenty bardzo przypadły do gustu biorącym udział w warsztatach dzieciom – w Filii nr 10 Markowice odbędą się jeszcze raz przed świętami. Organizacja warsztatów była możliwa dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj