Nowe zasady w „Czystym Powietrzu”. Wzrosną maksymalne poziomy dotacji

dym-komin

– Tylko szeroka kampania informacyjna może przyspieszyć tempo realizacji programu, co jest niezbędne zarówno dla poprawy jakości powietrza, jak i ochrony gospodarstw domowych przed skutkami wzrastających cen energii – tłumaczą eksperci.

Od 3 stycznia w programie „Czyste Powietrze” będzie można aplikować o dotację nawet dwukrotnie wyższą niż dotychczas – osoby najuboższe otrzymają do 135 tys. zł. Tak wysoki wzrost dofinansowania umożliwi właścicielom domów jednorodzinnych realizowanie większych inwestycji. Wymiana starych kotłów i poprawa efektywności energetycznej budynków doprowadzi w efekcie do zmniejszenia rachunków za energię.

- reklama -

Jedną ze zmian jest też możliwość ponownego złożenia wniosku na ocieplenie domu, nawet jeśli już raz otrzymaliśmy dotację z programu na wymianę kotła. – Bardzo dobrą zmianą są dużo większe pieniądze na efektywność energetyczną, gdyż najczystszą i najtańszą energią jest ta, której nie zużyjemy. Potencjał oszczędności energii w polskich, słabo docieplonych domach jest bardzo duży – podkreśla Andrzej Guła, lider PAS.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj