„Madonny świata” można oglądać w Strzesze [ZDJĘCIA]

madonny swiata
„Madonny świata” można oglądać w Strzesze

Każda plansza przedstawia krótką historię związaną z objawieniami maryjnymi lub historią kultu Matki Bożej w danym miejscu.

10 stycznia w Domu Kultury Strzecha w Raciborzu otwarto wystawę pt. „Madonny świata”. W skład ekspozycji wchodzi 18 plansz przedstawiających Maryję z 15 różnych sanktuariów na świecie. Każda przedstawia krótką historię związaną z objawieniami maryjnymi lub historią kultu Matki Bożej w danym miejscu. Obejrzeć można Matkę Bożą z Fatimy w Portugalii, z Częstochowy w Polsce, z Lourdes we Francji, z Oruro w Boliwii, z Wilna na Litwie, z Lwowa na Ukrainie, z Loreto we Włoszech, z Guadalupe w Meksyku, z La Vang w Wietnamie, z Sheshan w Chinach, z Akity w Japonii, z Vailankanni w Indiach, z Aprecida w Brazylii, z El Cobre na Kubie oraz z Kibeho w Rwandzie.

- reklama -

– W czwartkowy wieczór miało miejsce wyjątkowe spotkanie – takie ciepłe, poruszające, pełne miłości i bliskości, takie inne i takie magiczne. 18 plansz odwołuje się do ludzkiego cierpienia, tęsknoty, pragnienia dobra i pokoju, co czyni je tak bogate w formie i głęboko poruszające – bo widzieć, otaczać i towarzyszyć – u Maryi zawsze oznacza kochać. Raciborskie Centrum Kultury serdecznie dziękuje Muzeum Misyjno-Etnograficznemu w Pieniężnie za pomysł wystawy, opiekę i wsparcie duchowe, siostrze Bernardzie Pogodzie z klasztoru Annuntiata w Raciborzu za montaż wystawy, piękne opowieści, wewnętrzne światło i życzliwość oraz wszystkim obecnym na wernisażu – relacjonuje RCK.

Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia w holu DK Strzecha przy ul. Londzina 38. Wstęp bezpłatny.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj