Ostatnie dni na wybór formy opodatkowania na ten rok

kalkulator praca
Fot. freepik.com

Termin wyboru metody opodatkowania na 2023 r. przypada 20 lutego, natomiast wybór metody rozliczenia się za 2022 r. jest możliwy do 2 maja.

Przedsiębiorcy mają jeszcze tydzień na wybór formy opodatkowania na ten rok – zgodnie z przepisami taką decyzję należy podjąć do 20 dnia miesiąca przypadającego po miesiącu, w którym przedsiębiorca uzyskał pierwszy dochód. Przedsiębiorcy, którzy w 2022 r. zdecydowali się na rozliczanie się z użyciem podatku liniowego albo zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych, będą mogli wybrać również formę rozliczenia się za 2022 r., tj. wstecznie przejść na opodatkowanie na zasadach ogólnych za cały 2022 r.

- reklama -

– Myślę, że przedsiębiorcy powinni praktycznie w tym samym czasie zdecydować, jak chcą się rozliczyć za rok 2022 oraz wybrać metodę rozliczania na rok 2023. To wymaga zarówno analizy przychodów i kosztów za rok mijający, ale także konieczna jest próba oszacowania kosztów i przychodów w roku nadchodzącym. Jednak oczywiście termin wyboru metody opodatkowania na rok 2023 przypada wcześniej, bo 20 lutego, tymczasem wybór metody rozliczenia się za rok 2022 jest możliwy do 2 maja – tłumaczy Michał Wodnicki.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj