Babski Comber, czyli tłusty czwartek krzyżanowickich KGW [ZDJĘCIA]

babski comber
Babski Comber, czyli tłusty czwartek krzyżanowickich KGW

Przedstawicielki dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich odcięły po kawałku z krawata wójta – to dlatego, że każdy „intruz” na zabawie musi pożegnać się ze swoim symbolem władzy.

Tłusty czwartek tradycyjnie w Centrum Kultury w Tworkowie zarezerwowany jest dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To tutaj co roku gospodynie przejmują władzę, organizując Babski Comber.

- reklama -

– W pierwszy dzień „ostatków”, po pandemicznej przerwie, ponownie zahuczało w tworkowskim centrum kultury od świętowania ostatków. Podczas zabawy mężczyzny raczej się nie uświadczy, a ewentualny intruz musi pożegnać się ze swoim symbolem władzy, czyli krawatem. Niemniej jednak na zaproszenie gospodyń przybył na degustację pączków wójt gminy Grzegorz Utracki. Jak wiadomo, tradycji musiało stać się zadość i mężczyzna utracił swój symbol władzy. Przedstawicielki dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich z wielkim namaszczeniem odcięły po kawałku z krawata od wójta – relacjonuje Urząd Gminy Krzyżanowice. Następnie, po ceremonii przejęcia władzy, każde koło musiało się zaprezentować przed widownią – śpiewem, tańcem, wierszami i śmiesznymi występami.

Poza degustacją pączków były też różne konkursy, zabawy i wspólne śpiewy, które trwały do późnych godzin. W tym roku motywem przewodnim babskiego spotkania były bawarskie klimaty.

To jedenasty z kolei tłusty czwartek” w tworkowskim centrum kultury zorganizowany przez Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki wspólnie z kołami gospodyń wiejskich gminy Krzyżanowice.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj