Weź głęboki oddech. Spotkanie z Patrycją Chomiczewską [ZDJĘCIA]

Weź głęboki oddech. Spotkanie z Patrycją Chomiczewską

Trenerka poprowadziła grupę przez różne ćwiczenia oddechowe. Było oddechowe espresso na pobudzenie, medytacyjne wydłużenie wdechów i wydechów.

Czy oddychania trzeba się nauczyć? Czy oddychanie to tylko pobieranie tlenu i dostarczenie go do organizmu? A może prawidłowy oddech może być źródłem dobrego samopoczucia w stresującym świecie? O tym, jak prawidłowo oddychać, opowiedziała w bibliotece w Ocicach Patrycja Chomiczewska, instruktorka jogi i trenerka mentalna.

- reklama -

Patrycja Chomiczewska od lat interesuje się procesem oddychania. Jako wyczynowa sportowczyni (reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich na Alasce), właścicielka szkoły pływania i nurkowania i instruktorka jogi musiała być świadoma tego, jak oddychać. Odkryła, że na ten temat dużo napisano i ciągle trwają kolejne badania – oddychanie to coś więcej niż czysta fizjologiczna wymiana gazów, a ze świadomym oddechem przeponowym idzie uspokojenie i mentalne oczyszczenie.

Spotkanie miało formę warsztatu. Trenerka poprowadziła grupę przez różne ćwiczenia oddechowe. Było oddechowe espresso na pobudzenie, medytacyjne wydłużenie wdechów i wydechów. Uczestniczkom warsztatu najbardziej spodobał się oddech naprzemienny, niezastąpiony w uspokojeniu gonitwy myśli. Pomaga oczyścić umysł, gdy wieczorem nakręceni przebiegiem dnia mamy kłopoty z zaśnięciem.

Spotkanie z Patrycją Chomiczewską dało uczestniczkom narzędzia do pracy nad własnym oddechem, za którym idzie lepsza kontrola emocji i reakcji, które zależą w dużej mierze od nas samych.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj