Raciborzanka Helena Wójtowicz świętowała setne urodziny

100-letnia poliglotka gościła prezydenta

Panią Helenę cechuje niezwykłe poczucie humoru i dystans do siebie. Godne podziwu jest również to, że w wieku stu lat wciąż bardzo dobrze posługuje się językiem niemieckim, włoskim, czeskim oraz rosyjskim.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy odwiedził kolejną stuletnią mieszkankę. Helena Wójtowicz swoje setne urodziny obchodziła 2 lutego.

- reklama -

Dariusz Polowy wraz z kierownik USC Katarzyną Kalus odwiedził dostojną jubilatkę w jej domu. Podziękował za wszelkie trudy, ciężką pracę i przykład pogody ducha oraz przekazał najlepsze życzenia zdrowia i wytrwałości na dalsze lata życia. Pani Helena otrzymała kwiaty oraz upominki.

Helena Wójtowicz urodziła się 2 lutego 1923 r. w okolicach Kalisza, do Raciborza przyjechała w 1946 r. Jubilatka doczekała się czwórki dzieci, szóstki wnucząt, czterech prawnucząt oraz jednej praprawnuczki. Panią Helenę cechuje niezwykłe poczucie humoru i dystans do siebie. Godne podziwu jest również to, że w wieku stu lat wciąż bardzo dobrze posługuje się językiem niemieckim, włoskim, czeskim oraz rosyjskim.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj