Droga w Borucinie wyremontowana [ZDJĘCIA]

Droga w Borucinie wyremontowana

Inwestycja związana była z budową i przebudową kanalizacji deszczowej, ponieważ od wielu lat podtapiane były tutaj gospodarstwa domowe.

Dobiega końca długo wyczekiwana inwestycja w Borucinie. Trwają ostatnie prace związane z odbiorem ponad 0,5 km odcinka drogi w rejonie Domu Kultury w Borucinie. Kładziony jest asfalt, prowadzone są ostatnie „kosmetyki” przy odtworzonych chodnikach. Inwestycja związana była z budową i przebudową kanalizacji deszczowej w celu ograniczenie ryzyka podtopień przy opadach nawalnych deszczu, gdyż od wielu lat teren ten był sukcesywnie zalewany i podtapiane były indywidualne gospodarstwa domowe. W ramach zadania zostało wykonane 531 mb kolektora kanalizacji deszczowej o średnicy 1000 mm pozwalającej na przyjmowanie większej ilości wód opadowych w tym rejonie. W wyniku inwestycji nastąpi odciążenie istniejącego niewydolnego systemu kanalizacji deszczowej, co spowoduje ograniczenie zalewania tego terenu podczas deszczy.

- reklama -

Droga oficjalnie zostanie oddana do użytku w poniedziałek.

Zadanie pod nazwą „Budowa i przebudowa systemu kanalizacji deszczowej w rejonie Domu Kultury w miejscowości Borucin” zostało zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (I edycja). Finalnie kwota promesy opiewa na kwotę 2 873 211,45 zł, co stanowi 85% wartości zadania. Koszt całej inwestycji wynosi 3 380 248,77 zł.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj