Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej. II LO zaprasza do udziału

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej
Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Tegoroczny konkurs uświetni pokaz tańca flamenco i recital gitarowy w wykonaniu tancerki flamenco Agnieszki Malickiej oraz Andrzeja Otremby.

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia w sali widowiskowej RCK (ul. Chopina 21, Racibórz). Zgłoszenia można nadsyłać do 7 kwietnia na adres organizatora. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły w regulaminie konkursu na stronie 2loraciborz.pl.

- reklama -

Tegoroczny konkurs uświetni pokaz tańca flamenco i recital gitarowy w wykonaniu tancerki flamenco Agnieszki Malickiej oraz Andrzeja Otremby.

Agnieszka Malicka edukację muzyczną rozpoczęła nauką gry na fortepianie, a swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w zespołach dziecięcych, próbując swych sił w różnych stylach tańca. W poszukiwaniu tańca, który mogłaby zatańczyć solo, natknęła się na flamenco i pokochała je od pierwszej chwili. Swoje umiejętności szlifowała pod okiem najlepszych hiszpańskich tancerzy w słynnych andaluzyjskich szkołach flamenco. Jest założycielką i właścicielką Studia Tańca Hola Flamenco! w Katowicach, jedynej na Śląsku szkoły tańca ukierunkowanej na naukę flamenco. Od 2010 r. prowadzi zajęcia flamenco oraz organizuje warsztaty tańca w Polsce i w Hiszpanii. Ma na swoim koncie wiele występów w całej Polsce. Jest organizatorką koncertów flamenco z udziałem znakomitych artystów gatunku.

Od ubiegłego roku można ją także oglądać w brawurowym i monumentalnym spektaklu Teatru HoM pt. „Don Kichot”, gdzie jest odtwórczynią roli Dulcynei, wybranki serca tytułowego bohatera. Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Michałem Czachowskim (gitarzysta flamenco), Juliuszem Ursynem Niemcewiczem (śpiewak Opery Śląskiej) czy kwartetami smyczkowymi: Aquartet oraz Quartetto Nero. Obecnie dzięki wspólnemu projektowi z gitarzystą Andrzejem Otrembą łączy swoje ulubione gatunki muzyczne – muzykę klasyczną oraz flamenco.

Andrzej Otremba – z wyróżnieniem ukończył gitarę na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koncertował we wszystkich ważniejszych miastach Polski oraz za granicą: Słowacja, Niemcy, Węgry, Francja oraz Ameryka Południowa – Chile. We wczesnych latach (1991–1997) był wielokrotnie laureatem i zwycięzcą konkursów (Żory, Koszalin, Kielce, Tychy „Silesian Guitar Autumn”). W latach 1996–2004 był uczestnikiem i finalistą znaczących konkursów międzynarodowych w kraju i za granicą (Tychy, Paryż, Rust – Austria, Alessandria, Köln). W latach 2003–2004 pobierał lekcje mistrzowskie u wybitnego gitarzysty kubańskiego Joaguina Clercha. Efektem pracy z tym wirtuozem była pierwsza solowa płyta z dziełami Joaquina Rodrigo, J.S.Bacha oraz J.K.Mertz’a. Andrzej oprócz zainteresowań muzycznych rozwijał również wiedzę z zakresu Zarządzania Kulturą oraz Public Relations, kończąc studia podyplomowe na obu kierunkach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2010–2012). Andrzej Otremba kojarzony wcześniej jedynie jako solista poświęcał ogromną część swojego muzycznego rozwoju muzyce kameralnej. Duo Classico (Andrzej i Małgorzata Otremba) – to projekt studencki, który połączył gitarzystę i flecistkę.

W swoim repertuarze oprócz dzieł na gitarę solo i na duo Andrzej posiada utwory na gitarę z różnymi składami kameralnymi: Sonata jazzowa Alexandra Vinitsky’ego Suita Buenos Aires na gitarę i kwartet smyczkowy Maximo Diego Pujol’a Koncert podwójny na bandoneon, gitarę i orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli Partia solowa w operecie „Maria de Buenos Aires” Astora Piazzolli. Oprócz tych projektów Andrzej jest członkiem ścisłej grupy współpracującej z aranżerem, pianistą Pawłem Steczkiem. Wykonuje partie gitary u boku takich sław jak Anna Serafińska, Mieczysław Szcześniak stając się tym samym gitarzystą uniwersalnym, nie bojącym się jazzowych wyzwań. Jest zaangażowany również w nowo powstały projekt łączący pasję do muzyki hiszpańskiej z tańcem flamenco. Współpracuje od niedawna ze znakomitą tancerką flamenco Agnieszką Malicką. Andrzej Otremba dokonał licznych nagrań dla TV, radia, nagrań studyjnych i nadal jest twórczy, rozszerzając swoje horyzonty. Produkcji solowych oraz w duecie można wysłuchać i obejrzeć na kanale You Tube: Guitar&Flute Otremba oraz na kanale YouTube Międzynarodowego Salonu Gitarowego Siccas Guitars.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj