Kobiety w pracy nadal mierzą się ze stereotypami

Fot. freepik.com

Stereotypy dotyczące kobiet są wciąż żywe. Połowa ankietowanych często mierzyła się ze  stwierdzeniami, że „ambitne kobiety są trudne do współpracy” albo że „kobietami nawet w pracy rządzą emocje/hormony”.

Kobiety stanowią prawie 52% społeczeństwa w Polsce i 63% absolwentów studiów wyższych, jednak na najwyższych szczeblach korporacyjnej hierarchii wciąż są mniejszością. Na koniec 2022 r. udział pań w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek giełdowych ledwo przekroczył 17% i tylko trzy spośród tych spółek miały kobietę prezeskę.

- reklama -

Kobiety wciąż nie mają równych szans na awans i rozwój w porównaniu z mężczyznami na podobnych stanowiskach, a jednocześnie stawia się im wyższe wymagania niż mężczyznom – oceniła połowa respondentek badania przeprowadzonego przez 30% Club Poland. Wynika z niego też, że kobiety często stykają się w miejscu pracy z gorszym traktowaniem ze względu na płeć, wiek albo sytuacją rodzinną, słyszą częste komentarze dotyczące swojego wyglądu albo stereotypowe stwierdzenia o tym, że „ambitne kobiety są trudne do współpracy” albo „kobietami nawet w pracy rządzą hormony”.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj