
Pełne skutki kryzysu energetycznego firmy odczują dopiero w najbliższych miesiącach. Ponadto rządowe wsparcie nie będzie dotyczyło większości polskiego przemysłu.
Rachunki za prąd wzrosły o ponad 50% w prawie 60% średnich i dużych przedsiębiorstw, a dla 34% z nich skok cen był ponad dwukrotny. Dodatkowo 27% badanych firm deklaruje, że podwyżki cen gazu zamknęły się w przedziale 21-50%. Przedsiębiorcy alarmują, że rosnące koszty energii mogą zmusić ich do przerwania działalności gospodarczej. Na razie 6% średnich i dużych firm rozważa lub już podjęło decyzję o zakończeniu działalności przedsiębiorstwa z powodu wysokich cen energii, a 26% uważa, że wzrost kosztów energii stanowi zagrożenie dla ich dalszego istnienia. Zdecydowana większość firm – 84% – przyznaje, że wzrost kosztów energii istotnie wpływa na ich funkcjonowanie.






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







