Polacy coraz mniej zaangażowani w pracę

praca biznes zmeczenie sen
Fot. freepik.com

34% zatrudnionych uważa, że praca jest dla niego źródłem nadmiernego stresu, a 12% jest całkowicie niezaangażowanych w swoje obowiązki zawodowe.

„Zaangażowanie 2022. Raport” to publikacja wyników badania prowadzonego od 2019 do 2022 r. na podstawie danych zebranych na platformie Enpulse. Wzięło w nim udział prawie 8 tys. pracowników reprezentujących różne branże. Z tegorocznej edycji wynika, że 34% badanych czuje się nadmiernie zestresowana swoją pracą, a 37% nie czuje się odpowiednio doceniona przez swoich przełożonych.

- reklama -

Z raportu wynika, że o prawie 10 p.p. wzrosło poczucie wywierania presji na pracowników przez szefów. – To wynik bardzo niepokojący. Mniej pracowników niż przed rokiem ma poczucie, że przełożony docenia ich potencjał. Również mniej przyznaje, że przełożony przekazuje im konstruktywną informację zwrotną na temat ich pracy. W tegorocznym badaniu widoczny jest też spadek wyników dotyczących atmosfery w firmach, która od lat oceniana była bardzo wysoko – podkreśla Maja Gojtowska.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj